Discuta cu prietenii tai pe forum click aici
Fiziologie/Anatomie, Antrenamente, Recuperare, Nutritie
Intreaba specialistul
Cupa Libertatii - Memorialul Vasile Balmus, 2007

/imag competitii/Lugoj 2007.jpg

Dupa cum a anuntat anul trecut, dl. Florin Teodeorescu a organizat si in acest an doua concursuri: Classic Florin Teodorescu, editia a 2-a si Concursul International de culturism si fitness „Cupa Libertatii“ - Memorialul Vasile Balmus, ajuns la editia a 19-a. Primul a avut loc in data de 27 octombrie, la Lugoj, iar celalalt pe 28 octombrie, la Timisoara. Premiile consistente in bani au atras si sportivi straini din Bulgaria, Italia, Ungaria. Iata clasamentele:
      Classic Florin Teodorescu
      Fitness

      1. Dora Szantai (Ungaria)
      2. Florina Cernat (Romånia)
      3. Ana-Maria Zvinca (Romånia)
      4. Mihaela Mariscas (Romånia)
      5. Andreea Sandici (Romånia)
      Masters +40 ani
      1. Engi Denes (Romånia)
      2. Taddeci Lombardo (Italia)
      3. Petrica Corbu (Romånia)
      4. Vasile Mihaescu (Romånia)
      5. Istvan Bontar (Romånia)
      6. Valentin Guta (Romånia)
      Masters +50 ani
      1. Gh. Dimentiev (Bulgaria)
      2. Giuseppe Besana (Italia)
      3. Eugen Kantor (Romånia)
      4. Ion Mititelu (Romånia)
      5. Augustin Dumitrescu (Romånia)
      6. Ioan Moroe (Romånia)
      Seniori
      1. Bella Kathi (Ungaria)
      2. Tibor Kozarocz (Ungaria)
      3. Costica Caileanu (Romånia)
      4. Roland Gyongysi (Ungaria)
      5. Adrian Lungu (Romånia)
      6. Peter Borisov (Bulgaria)
      7. Lucian Preda (Romånia)
      8. Adrian Piper (Romånia)
      9. Catalin Boeriu (Romånia)
      10. Tiberiu Horvath (Romånia)
      Cupa Libertatii
      Fitness

      1. Florina Cernat (Romånia)
      2. Dora Szantai (Ungaria)
      3. Ana-Maria Zvinca (Romånia)
      4. Lenuta Slabu (Romånia)
      5. Mihaela Mariscas (Romånia)
      Masters +40 ani
      1. Peter Lisca
      2. Engi Denes (Romånia)
      3. Eugen Kantor(Romånia)
      4. Goran Stzici (Ungaria)
      5. Taddeci Lombardo (Italia)
      6. Vasile Mihaescu (Romånia)
      7. Valentin Guta (Romånia)
      Masters +50 ani
      1. Gh. Dimentiev (Bulgaria)
      2. Giuseppe Besana (Italia)
      3. Augustin Dumitrescu (Romånia)
      4. Ion Mititelu (Romånia)
      5. Teodor Barbu (Romånia)
      6. Ioan Moroe (Romånia)
      Seniori
      1. Bella Kathi (Ungaria)
      2. Tibor Kozarocz (Ungaria)
      3. Sandor Szokacs (Ungaria)
      4. Costica Caileanu (Romånia)
      5. Alexa Angelo (Romånia)
      6. Roland Gyongysi (Ungaria)
      7. Adrian Lungu (Romånia)
      8. Ferencz Nagy (Ungaria)
      9. Sandor Baski (Ungaria)
      10. Peter Borisov (Bulgaria)